Varta

bateria Varta CR2032

4,79 zł
Brutto

Bateria Varta CR2032

  • alternatywne oznaczenia baterii: ECE2032, DL2032

Specyfikacja:

  • niezawodna, długo działająca bateria litowa do zastosowań profesjonalnych
  • bardzo wysoka pojemność - ok. 230 mAh
  • napięcie - 3,0 V
  • średnica - 20,0 mm
  • wysokość - 3,2 mm

Bateria Varta CR2032 i jej wszechstronne zastosowanie

Bateria Varta CR2032, oznaczana również jako ECE2032 i DL2032, to specjalistyczna bateria świetna dla wielu różnych zastosowań, które wymagają długotrwałego zasilania energią. Mowa m.in. o różnego rodzaju zabawkach, latarkach, pompach insulinowych, wagach kuchennych, wagach łazienkowych, zegarkach, kalkulatorach, elektronicznych termometrach czy pilotach do bram garażowych.

Tak szerokie ich wykorzystanie tylko potwierdza fakt, że tego typu bateria jest pożądanym produktem wśród wielu konsumentów niezależnie od ich wieku czy płci. Dzięki niej działa wiele sprzętów codziennego użytku, bez których często nie można się obejść.

Baterie CR 2023 znajdują się także w asortymencie Kelop.pl, dlatego, jeśli ich szukasz, to sprawdź naszą ofertę!

CR2032 bateria guzikowa – podstawowe informacje

Bateria CR2032 ma średnicę około 20 mm i grubość 3,2 mm. Jest okrągła, a swoim kształtem przypomina guzik, dlatego bardzo często można spotkać się z określeniem bateria guzikowa CR2032. Bateria ta  jest litowo-manganowa i ma znamionowe napięcie wynoszące 3,0 V. Jej anoda jest wykonana z litu, a katoda to sproszkowany dwutlenek manganu. Energia elektryczna zostaje wytworzona podczas reakcji utleniania litu. Podczas niej nie powstają żadne gazy, dlatego nie ma wzrostu ciśnienia wewnątrz ogniwa.

Bateria CR2032 – niezwykła trwałość

Bateria CR2032, podobnie jak inne baterie litowo-manganowe, jest odporna na duże wahania temperatury. Może pracować w zakresie temperatur od -40 do +65 stopni Celsjusza. Jej cechą charakterystyczną jest niski współczynnik samorozładowania, dlatego okres przechowywania może trwać nawet dekadę.

Baterie te mają bardzo dużą gęstość energii, która osiąga wartość 270 Wh/kg. Dzięki temu w porównaniu do baterii o rozmiarze AA (R6) baterie CR2032 mają prawie 3 razy więcej energii, a ich wykorzystanie w urządzeniach przenośnych skutkuje zmniejszeniem wagi zasilaczy i często zwiększeniem ich pojemności.

Bateria DL2032 od marki Varta – oferta w Kelop.pl

Bateria DL2032 jest powszechnie dostępna i stosunkowo tania. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary i solidne napięcie, ma szerokie stosowane w urządzeniach elektronicznych o niewielkim poborze energii. W Kelop.pl również znajdziesz baterię tego typu od marki Varta, która w każdym swoim produkcie stosuje technologie, gwarantujące ich zrównoważoną i innowacyjną wydajność, a tym samym niezawodność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania w codziennym życiu.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie!

Szczegóły produktu

6032101401