Zatrzaski i pochwyty

Zatrzaski balkonowe – ogólna charakterystyka

Zatrzaski balkonowe to elementy używane do zabezpieczenia drzwi balkonowych. Zazwyczaj są wykonane z wytrzymałych i odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne materiałów takich jak m.in. stal nierdzewna czy aluminium, dlatego nie ma konieczności ich częstych napraw czy konserwacji.

Zatrzaski mają specjalny mechanizm zamykania, dzięki któremu można łatwo otwierać i zamykać balkon – bolec montuje się w skrzydło drzwiowe, a wpust zatrzaskowy wkręca w ramę drzwi. W zależności od modelu akcesoria te są montowane na stałe lub tymczasowo. W przypadku bardziej zaawansowanych modeli zatrzaski oferują dodatkową ochronę przed próbami włamania. Niektóre ich wersje mają opcję regulacji, co umożliwia dostosowanie ich do różnych rodzajów drzwi.

Pochwyty balkonowe – czym są?

Pochwyty balkonowe to swego rodzaju uchwyty montowane na drzwiach balkonowych zarówno wahadłowych, jak i przesuwnych. Mogą być wykonane np. ze stali nierdzewnej, z aluminium, z drewna czy tworzywa sztucznego odpornych na działanie UV. Na rynku dostępne są różne kolory, kształty i wykończenia pochwytów, dlatego można je dopasować się do istniejącej już aranżacji i zadbać o jednolite oraz spójne wnętrze. Są sprzedawane osobno lub z zatrzaskiem.

Pochwyt drzwi balkonowych i zatrzaski – funkcjonalne rozwiązanie w każdym domu

Zarówno pochwyt drzwi balkonowych, jak i zatrzask, cechują się szybkim i prostym montażem. Wymagają jednak solidnego mocowania, aby zapewnić stabilność i trwałość. Dołączone do akcesoriów wkręty mocuje się w materiale PCV lub aluminium i od razu można z nich skorzystać.

Silny wpust zatrzaskowy i bolec zamykają drzwi, a poręczny uchwyt ułatwia ich dociąganie i otwieranie. To wszystko sprawia, że świetnie ze sobą współgrają, poprawiając komfort i bezpieczeństwo użytkowania balkonu lub tarasu w każdym domu.

Pochwyty i zatrzaski balkonowe w ofercie sklepu Kelop.pl

W Kelop.pl dostępne są różne style i wykończenia pochwytów oraz zatrzasków balkonowych od cenionych producentów takich jak np. MEDOS. Można je dopasować do różnych potrzeb i oczekiwań klientów.

W naszym sklepie znajdziesz pochwyty i zatrzaski balkonowe wyłącznie najwyższej jakości, wytrzymałe, solidnie wykonane i bezawaryjne. Każdy nasz produkt ma minimum 2 lata gwarancji. Nasz wykwalifikowana kadra specjalistów bardzo chętnie odpowie na wszystkie pytania klientów, oferując swoją pomoc zarówno przed zakupem, w trakcie składania zamówienia, jak i po sprzedaży. Serdecznie zapraszamy do Kelop.pl!