Przeciwpożarowe

Klamki do drzwi przeciwpożarowych – dodatkowe zabezpieczenie przed ogniem

Klamki do drzwi przeciwpożarowych stanowią kolejne zabezpieczeniem przed płomieniami. Tego typu produkty są wytwarzane w oparciu określone normy bezpieczeństwa. Aby uzyskać stosowne certyfikaty, muszą przejść liczne próby ogniowe i działanie wysokich temperatur. Wszystko po to, by w przypadku zagrożenia pożarem mogły przyczynić się do bezpiecznej ewakuacji osób z danego pomieszczenia lub obiektu. W produkcji klamek ppoż stosuje się m.in. stal nierdzewną i niektóre tworzywa sztuczne. Są one trwałe, solidne, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Klamka przeciwpożarowa – zastosowanie

Klamka przeciwpożarowa musi być ergonomiczna i pozwalać na szybkie otwarcie drzwi. Powinna być sprawna i wygodnie leżeć w dłoni. Jej zastosowanie może być dość powszechne, ale szczególnie sprawdzi się w obiektach komercyjnych i w budynkach użyteczności publicznej. Często montowana jest w salach kinowych, w halach magazynowych, w przestrzeniach gospodarczych i w różnych innych pomieszczeniach o specjalnym przeznaczeniu.

Klamka ppoż – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w takie zabezpieczenie drzwi, jakim jest klamka ppoż, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Do najważniejszych należą określenie rozmiaru i kierunku otwierania danych drzwi, gdyż klamki, podobnie jak drzwi, mogą być zarówno prawe, jak i lewe. Poza tym istotna jest także obecność gałki. W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości podczas składania zamówienia służymy fachowym doradztwem doświadczonych ekspertów. Z naszą pomocą wybierzesz produkt, który nie tylko spełni Twoje oczekiwania, ale zapewni bezpieczeństwo podczas ewentualnego pożaru i ewakuacji.

Klamki do drzwi ppoż w ofercie sklepu Kelop.pl

Kelop.pl to sklep z bogatą ofertą zamków, kluczy i wkładek do drzwi. Wśród oferty dostępne są również atestowane klamki do drzwi ppoż sprzedawane z odpowiednio dobranym trzpieniem i śrubami montażowymi. Nasza firma oferuje wyłącznie sprawdzone produkty, które są doceniane zarówno przez fachowców, jak i majsterkowiczów-amatorów. Wyroby znanych marek takich jak np. Assa Abloy czy Hormann są niezawodne, trwałe i solidnie wykonane. W Kelop.pl staramy się spełnić wszystkie oczekiwania klientów, dlatego przed, w trakcie i po sprzedaży można liczyć na profesjonalną pomoc wykwalifikowanego zespołu specjalistów. Na wszystkie produkty, udzielamy minimum 2 lata gwarancji. Jeśli zależy Ci na produkcie w atrakcyjnej cenie, skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz sklep! Z pewnością nie pożałujesz!