Szyldy, rozety

Szyldy do drzwi – ozdoba drzwi i okien

Podczas urządzania lub remontu mieszkania każdy detal jest bardzo ważny. Do jednych z najważniejszych elementów wystroju należą drzwi i okna, które mogą stanowić znakomite uzupełnienie aranżacji danego wnętrza lub być interesującym akcentem.

Podczas ich wybierania nie wolno zapomnieć o takich detalach jak np. klamki i szyldy do drzwi. Te ostatnie, choć mają za zadanie zamaskować otwór montażowy z wkładką z zamkiem, to jednocześnie mogą pełnić element dekoracyjny. Taka ozdoba może sprawić, że otoczenie zyska jednolity wygląd. Jej wybór musi być bardzo dobrze przemyślany, tak aby zachować spójność z otoczeniem.

Rozety do drzwi i ich odpowiedni dobór

W ofercie Kelop.pl znajduje się szeroki wybór rozet w różnych kształtach i kolorach, które sprawdzą się w drzwiach wewnętrznych i zewnętrznych. Mamy szyldy owalne, okrągłe, prostokątne i do drzwi chińskich.

Wnętrze urządzone w minimalistycznym stylu będzie świetnie współgrać z białymi drzwiami, do których pasują zarówno białe, jak i czarne akcesoria tego typu. W sytuacjach, gdy domu króluje klasyka lub styl boho, a stolarka jest drewniana, warto wybrać eleganckie złote lub satynowe rozety do drzwi. Dostępne w wielu odcieniach na pewno pozwolą uzyskać pożądany efekt wizualny.

Rozety z blokadą mają szczególne zastosowanie w łazience i toalecie. Dzięki temu można wygodnie otwierać i zamykać drzwi, zachowując prywatność podczas korzystania z pomieszczeń. Najlepiej wybrać modele chromowane, gdyż są łatwe do utrzymania w czystości.

Antywłamaniowa rozeta do drzwi jako dodatkowe zabezpieczenie

Bardzo często drzwi zewnętrzne wymagają zainstalowania dodatkowej rozety górnej. Zaleca się, aby wszystkie trzy elementy, czyli zarówno rozeta do drzwi dolna, jak i rozeta do drzwi górna wraz z klamką były wytworzone z tego samego materiału i miały taki sam odcień. Wielu producentów oferuje także szyldy antywłamaniowe – wówczas są one wyposażone w specjalne zabezpieczenie wkładki chroniące przed rozwierceniem. Zazwyczaj mają one atesty ppoż.

Szyldy i rozety do drzwi w ofercie sklepu Kelop.pl

Jak już wcześniej wspomniano, w asortymencie Kelop.pl znajduje się wiele akcesoriów do drzwi od renomowanych marek takich jak m.in. Medos, La Porte, Lob czy Gerda. Wśród nich są szyldy i rozety do drzwi. Przy doborze szyldu do klamki warto decydować się na rozwiązania pochodzące od jednego producenta, gdyż to gwarantuje idealne dopasowanie produktów. W razie wystąpienia takiej potrzeby nasz zespół ekspertów zawsze jest gotów do udzielenia pomocy i fachowej porady w zakresie doboru najlepszych wyrobów. Zapraszamy do Kelop.pl!