Przeciwpożarowe

Zamek do drzwi ppoż – czym jest?

W sytuacjach zagrożenia drzwi przeciwpożarowe mają na celu stworzyć nieprzepuszczalną barierę przed ogniem. Jednak jednocześnie muszą pozwolić ludziom bez problemu opuścić dany obiekt. W tej sytuacji przychodzi z pomocą zamek do drzwi ppoż. To od jego sprawności i wytrzymałości zależy sukces ewakuacji. Produkt ten musi poradzić sobie z ogniem i nie może się odkształcać pod jego wpływem. To sprawia, że w jego produkcji wymagane jest zastosowanie specyficznych rozwiązań. Odwiedź Kelop.pl i zobacz, co możemy Ci zaoferować!

Zamki do drzwi ppoż – zastosowanie

Szukasz akcesoriów i zamków do drzwi pożarowych? W Kelop.pl polecamy zamki do drzwi ppoż od sprawdzonych i znanych marek okuć drzwiowych, które spełniają wymagane normy bezpieczeństwa. Zamek tego typu ma zwiększoną ognioodporność, dlatego jego montaż jest szczególnie zalecany na drodze ewakuacyjnej w obiektach użyteczności publicznej, czyli m.in. w szkołach, w urzędach, w szpitalach i w centrach handlowych. Ich zastosowanie sprawia, że w razie pożaru i ewakuacji ludzi z danego budynku drzwi będą działać prawidłowo mimo wysokich temperatur. 

Zamek ppoż a funkcja antypaniczna

Zamek ppoż bardzo często jest wyposażony w funkcję antypaniczną. Dzięki niej ewakuacja ludzi z budynku w razie wystąpienia pożaru jest łatwiejsza. Występują cztery rodzaje funkcji antypanicznych – są to B, C, D lub E. Specjalna konstrukcja zamka pozwala na odryglowanie drzwi i bezpiecznie wydostanie się z zagrożonego pomieszczenia. Dzięki temu można wyjść z danego obiektu m.in. pomimo tego, że drzwi są zamknięte na klucz. Jak sama nazwa wskazuje, zamki antypaniczne mają głównie za zadanie pomóc ludziom w ucieczce przed żarem ognia i nie wzmagać w nich paniki, która może prowadzić do irracjonalnych zachowań, powodujących dodatkowe szkody. 

Zamki do drzwi antypożarowych w Kelop.pl

W sklepie Kelop.pl oferujemy zamki do drzwi antypożarowych. Te specjalne elementy okuć mają duże znaczenie w zakresie zachowania ostrożności przy użytkowaniu poszczególnych pomieszczeń i całych obiektów. Wysoka klasa stali, z której są wyprodukowane, jest gwarancją ich niezawodności na długie lata. Każdy nasz produkt ma odpowiednie certyfikaty i atesty, czego potwierdzeniem jest ich skuteczność nawet w bardzo trudnych warunkach. W Kelop.pl znajdziesz różne modele zamków ppoż, dlatego z pewnością zaopatrzysz się w takie, które spełnią Twoje wymagania. W razie pytań prosimy o kontakt z naszymi ekspertami telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej. Zapraszamy do odwiedzenia Kelop.pl!