Nawierzchniowe

Zamek nawierzchniowy a bezpieczeństwo w Twoim domu

Bezpieczeństwo to jedna z kluczowych kwestii we współczesnych czasach. Każdy, kto chce zasypiać bez poczucia, że coś może mu grozić i zostawiać swój dobytek codziennie, wychodząc do pracy czy szkoły, bez obaw czy ktoś nieproszony nie wtargnie do domu, powinien zadbać o wytrzymały i niezawodny zamek nawierzchniowy do drzwi wejściowych. Najważniejszym atutem jego mechanizmu jest solidna konstrukcja, dzięki której jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Niektóre modele mają również odporność na wiercenie. 

Zamki do drzwi nawierzchniowe i ich typy

Zamki do drzwi nawierzchniowe można podzielić na kilka rodzajów. Wyróżniają się one zazwyczaj budową i zastosowaniem. Ten rodzaj zabezpieczenia można podzielić na:

  • zamek z gałką (zamykanie i otwieranie drzwi od wewnątrz bez klucza);
  • zamek kratowy (zamykanie i otwieranie drzwi z zewnątrz kluczem);
  • zamek z zapornicą (z gałką lub bez mający łańcuch, dzięki któremu można uchylić drzwi bez całkowitego zwalniania zabezpieczenia);
  • zamek dwubębenkowy (zamykanie i otwieranie drzwi od wewnątrz i z zewnątrz kluczem).

Zamki tego typu pozwalają na szybkie i proste zamknięcie domu czy otwarcie drzwi. W połączeniu z zamkiem wpuszczanym stanowią znakomitą barierę ochronną, bardzo ciężką do sforsowania przez włamywaczy i innych nieproszonych gości. 

Zamek nawierzchniowy do drzwi – jak go zamontować?

Zamek nawierzchniowy do drzwi bardzo łatwo zamontować. Można zrobić to samodzielnie. Wystarczy przygotować szablon, który pomoże wykonać odwierty w drzwiach w odpowiednich miejscach wybranych przez użytkownika. Bywa, że producent dołącza go przy zakupie zamka. Zamek tego typu powinien być przytwierdzony po wewnętrznej stronie skrzydła przy jego krawędzi. Przy pomocy wiertła należy wywiercić otwory na śruby i często też na wkładkę. Po jej przykręceniu trzeba ocenić, gdzie musi znaleźć się zaczep. Po upewnieniu się, że wszystko pasuje, należy wywiercić otwory w ościeżnicy i go przymocować, tym samym kończąc instalację zamka. Tym sposobem można szybko i skutecznie podnieść poziom bezpieczeństwa w swoim domu.

Zamek drzwiowy nawierzchniowy – oferta sklepu Kelop.pl

Każdy zamek drzwiowy nawierzchniowy pochodzący z naszego sklepu to znakomite rozwiązanie do domu, mieszkania, biura itp. Od wielu lat produkty tego typu cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów i instalatorów, ponieważ cechują się nie tylko funkcjonalnością, lecz również estetyką i nowoczesnym designem. Dzięki swojej wybitnej wytrzymałości, trwałości, bezpieczeństwu i łatwości w montażu są świetnym wyborem dla wszystkich klientów, którzy cenią sobie swoją wygodę i spokój. Jeśli Ty też znajdujesz się w ich gronie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Kelop.pl!