Szyfrowe

Kłódka szyfrowa – zabezpieczenie bez klucza

Kłódka szyfrowa jest znakomitą alternatywą dla kłódek tradycyjnych, które wymagają użycia klucza. To zabezpieczenie może zostać otwarte wyłącznie za pomocą odpowiednio wprowadzonej kombinacji cyfr. Zaletą tego rodzaju kłódek jest brak konieczności posiadania klucza – wystarczy tylko znać kod. Tym samym są one wygodne i bezpieczne w użytkowaniu.

W ofercie sklepu Kelop.pl znajdują się kłódki szyfrowe w różnych rozmiarach i kolorach. Decydując się na ich zakup, warto zapoznać się z ich specyfikacją.

Kłódka szyfrowa i jej budowa 

Budowa kłódki szyfrowej różni się od kłódek innego typu. Na korpusie zabezpieczenia jest panel, na którym znajduje się szereg cyfr – zazwyczaj jest on 3 rzędowy lub 4 rzędowy. Wprowadzenie kodu za ich pomocą pozwala na odblokowanie mechanizmu i w efekcie kłódka szyfrowa zostaje otwarta. Aby ją zamknąć, trzeba wprowadzić pałąk do obudowy, a dyski kodowe przekręcić do losowej pozycji.

Niektóre modele mają wielokrotną możliwość samodzielnej zmiany kodu. Jest to przydatne w sytuacji, gdy właściciel danego mienia podejrzewa, że ktoś niepożądany może znać szyfr.

Kłódki szyfrowe i wykorzystanie ich w codziennym życiu

Kłódki szyfrowe wykonane są z wytrzymałych materiałów takich jak mosiądz czy stal. Są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, korodowanie, uszkodzenia mechaniczne itp. Różna kombinacja cyfr i zaawansowana technologia produkcji sprawiają, że kłódki szyfrowe gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i są często wykorzystane do zabezpieczania takich obiektów jak szafki na siłowniach, szafki pracownicze, szafki w placówkach oświatowych, szafki w szpitalach, skrzynki pocztowe, drzwi do piwnicy, walizki czy rowery.

Oferta kłódek szyfrowych w Kelop.pl jest bardzo szeroka, dlatego z łatwością można znaleźć rozwiązanie dopasowane do konkretnego zastosowania. Jeśli dane zabezpieczenie na szyfr musi mieć określone parametry wytrzymałościowe, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z obsługą sklepu – pomożemy dobrać najlepszy model.

Kłódki szyfrowe od Kelop.pl – najlepszy wybór na rynku

Jak wspomniano wyżej kłódki szyfrowe to bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie do ochrony różnych obiektów. Stosując je, nie ma ryzyka zgubienia klucza, a w przypadku konieczności zmiany kodu dostępu można to zrobić szybko i łatwo.

W Kelop.pl dostępne są kłódki szanowanych i znakomitych marek, do których zalicza się np. Gerda czy Yale. Dodatkowym atutem naszego sklepu jest błyskawiczna realizacja zamówień i doskonały kontakt z obsługą, dlatego zapraszamy do zakupów!