Samozamykacze

Samozamykacze do furtek – praktyczne rozwiązanie dla Ciebie!

Samozamykacze do furtek to elementy gwarantujące komfort codziennego użytkowania bramki wejściowej na posesję. Tym, co je wyróżnia jest to, iż zamykają ją one automatycznie, bez naszego udziału. Samozamykacze skutecznie zwiększają bezpieczeństwo osób zamieszkujących dany obiekt, skutecznie chroniąc je przed dostępem osób niepowołanych. Jeżeli szukasz wysokiej jakości, wygodnych w użyciu, praktycznych, wytrzymałych akcesoriów z tej kategorii, koniecznie zapoznaj się z produktami z oferty naszej firmy KELOP!

Samozamykacz do furtki – mechanizm jego działania

Samozamykacz do furtki opiera się na niezwykle prostym działaniu. Mocuje się go w odpowiednim miejscu, do słupka oraz skrzydła, wykorzystując do tego celu specjalne uchwyty końcowe. Podczas otwierania, samozamykacz ulega skróceniu. Jednocześnie, do czynienia mamy wówczas ze zwiększeniem się ciśnienia w jego wnętrzu, skutkiem czego jest wypchanie tłoczyska odpowiedzialnego za automatyczne zamknięcie furtki.

Samozamykacz do furtek – wybór idealnego modelu

Samozamykacz do furtek występuje w wielu różnych wersjach. Wybierając go, pod uwagę należy wziąć między innymi to, czy będzie on używany do drzwi zewnętrznych czy wewnętrznych, prawych czy lewych. Niemniej istotną kwestią jest ich ciężar, szerokość oraz możliwy maksymalny kąt otwarcia. Dostępne na rynku samozamykacze mogą się różnić od siebie także sposobem montażu, materialem wykonania, regulacją siły i prędkości zamykania, wytrzymałością określaną w liczbach cykli oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne i negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych, takich jak promienie słoneczne, wahania temperatur czy opady.

Samozamykacz do furtki zewnętrznej – wysokiej jakości produkt marki KELOP

Samozamykacz do furtki zewnętrznej to jeden z produktów dostępnych w bogatym asortymencie naszej firmy KELOP. Znaleźć można tutaj między innymi modele renomowanej, szwedzkiej marki Assa Abloy specjalizującej się w tworzeniu zabezpieczeń drzwi i systemów inteligentnych zamków. Nasze samozamykacze są dedykowane furtkom o masie do 150 kg i szerokości do 1300 mm. Łatwość otwierania gwarantuje zastosowana w nich technologia CAM–MOTION. Niezależne termostatyczne zawory pozwalają regulować prędkość zamykania fazy głównej i fazy domknięcia, zapewniając stabilną pracę. Konstrukcja szyby oraz ramienia niweluje ryzyko przypadkowego przytrzaśnięcia palców. Nasze samozamykacze znajdują zastosowanie w przypadku furtek zarówno lewych, jak i prawych.