Zamki

Zamki do furtek i ich wysoka jakość wykonania

Bezpieczeństwo nie dotyczy wyłącznie domów czy mieszkań. Jest to równie ważna kwestia w przypadku posesji. Jeśli nie chcesz, aby ktoś niepowołany wtargnął na Twoją działkę, warto zadbać o wysokiej jakości zamki do furtek. Ze względu na warunki atmosferyczne, które będą na nie wpływać, należy wybrać mechanizm wyprodukowany z wytrzymałych materiałów. Przez długie lata posłużą wyłącznie zamki, mające odpowiednie zabezpieczenia antykorozyjne, odporne na skrajne temperatury i odporne na zanieczyszczenia (np. kurz). 

Zamek wpuszczany do furtki – rodzaje

Zamek wpuszczany do furtki zazwyczaj odgrywa rolę głównego zabezpieczenia. Jego konstrukcja jest węższa niż standardowe zamki do drzwi wejściowych do domu. Jednym z najczęściej spotykanych zamków tego typu jest zamek na klucz piórowy. Ma on zapadkę sterowaną klamką i zasuwkę na klucz. Kolejnym rodzajem są zamki hakowe. Jak sama nazwa wskazuje, mają one hak z zaczepem. Znakomicie sprawdzają się one w przesuwnych furtkach i bramach. Popularne są również zamki rolkowe. Używa się je w furtkach wyposażonych z obu stron w klamki czy gałki. Dzięki zastosowaniu rolek powstały mechanizm pozwala na samozamykanie się drzwi, który świetnie sprawdza się w miejscach użyteczności publicznej (np. urzędach, szkołach). Na rynku są też zamki oszczędnościowe. Wyposażone są w zapadkę z klamką i nie mają zasuwki zamykanej kluczem lub wkładką, dlatego nie pozwalają na stałe zamknięcie furtki. 

Zamek do furtki zatrzaskowy – tak czy nie?

Zamek do furtki zatrzaskowy to taki typ zabezpieczenia, który automatycznie blokuje się po zamknięciu wejścia. Bardzo modne są zamki wyposażone dodatkowo w elektrozaczep, dzięki czemu bramka może być otwierana za pomocą domofonu bez konieczności wychodzenia z domu. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne, bo bez względu na to, czy jesteś w domu, czy nie, Twoja furtka jest zamknięta.

Zamek do furtki ogrodowej – oferta w sklepie Kelop.pl

Każdy zamek do furtki ogrodowej dostępny w naszym sklepie cechuje się nie tylko trwałością, solidnym wykonaniem i świetną jakością, lecz również komfortem użytkowania. Wykorzystaj sprawdzone rozwiązania i postaw na zabezpieczenia od Kelop.pl.  Atrakcyjne ceny naszych produktów sprawiają, że są one dostępne dla szerokiego grona klientów. Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojej posesji, swoje i swoich najbliższych, skontaktuj się z naszymi ekspertami! Pomogą Ci dobrać odpowiedni zamek do furtki ogrodowej, abyś mógł cieszyć się spokojem!