Kłódki

Kłódki – czym są?

Kłódki to narzędzia, za pomocą których można zamknąć dostęp do różnych obiektów lub ochronić wartościowe przedmioty przed kradzieżą. Zazwyczaj są zbudowane z wytrzymałego korpusu, który zawiera mechanizm blokujący, a także z pałąka lub z haka. Niektóre modele mają klucz, a inne są zamykane na szyfr. Bez względu na to, stanowią skuteczne zabezpieczenie przed nieuprawnionym dostępem włamywaczy.

Kłódka na drzwi i nie tylko 

Kłódki mają zastosowanie w wielu dziedzinach życia codziennego. Wykorzystuje się je zazwyczaj do zamykania drzwi wejściowych, furtek, bram czy okien. Służą także do zabezpieczania mienia np. rowerów, skuterów, walizek i innych wartościowych przedmiotów. W branży przemysłowej i budowlanej kłódki ochraniają maszyny, narzędzia i materiały budowlane.

Bardzo często używa się je do zamykania różnego rodzaju szafek np. w zakładach pracy, w placówkach edukacyjnych, w placówkach medycznych i w obiektach sportowych, gdzie są przechowywane różnorodne rzeczy jak książki, sprzęt sportowy, ubrania itp. Czasem kłódki służą do zabezpieczania tabletów, laptopów, skrzynek na dokumenty czy innych urządzeń, w których przechowuje się ważne dane.

Kłódki do drzwi – rodzaje zabezpieczeń

W ofercie Kelop.pl znajduje się wiele typów kłódek. Są to m.in.:

  • kłódki pałąkowe – cechuje się półokrągłym pałąkiem;
  • kłódki trzpieniowe – wyposażona jest w trzpienie, które wchodzą w otwory w obudowie;
  • kłódki szyfrowe – zamykane za pomocą kombinacji cyfr;
  • kłódki energetyczne – stosowane do zabezpieczania obiektów elektrycznych i elektronicznych, mają specjalne klucze lub kod;
  • kłódki wrzeciądze – kłódki współpracujące z elementami z otworem i ze skoblem.

Każdy rodzaj kłódki do drzwi ma określone cechy i zastosowania. Warto przed zakupem dokładnie przeanalizować indywidualne potrzeby i skonfrontować je ze specyfikacjami poszczególnych produktów.

Kłódki od najlepszych producentów w Kelop.pl

W ofercie naszego sklepu są wyłącznie produkty najlepszych producentów, których wyroby są znane nie tylko w kraju, ale i za granicą. Są to m.in. Lob, Gerda, Yeti, Yale. Marki te są znane z wysokiej jakości swoich produktów i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zabezpieczeń. Dzięki temu można mieć całkowitą pewność, że każda kłódka na drzwi jest solidnie wykonana, wytrzymała i świetnie spełnia swoje zadanie, czyli chroni przed niepożądanym dostępem osób trzecich.

Kelop.pl wyróżnia się dodatkowo konkurencyjnymi cenami, szybką wysyłką zamówień i profesjonalną obsługą, która chętnie pomaga w wyborze odpowiedniego okucia.