Wkładki

Wkładka do zamka – podstawowe zabezpieczenie drzwi

Na bezpieczeństwo Twojego domu wpływa wiele czynników. Wśród nich jest zastosowanie odpowiednich drzwi wejściowych i elementów konstrukcyjnych, które pozwolą na wygodne ich użytkowanie, powstrzymają potencjalnych włamywaczy, ochronią przed niepożądanymi gośćmi i będą trwałe na lata. Wkładka do zamka jest podstawową częścią skrzydła drzwiowego, za pomocą której można zamknąć drzwi na klucz po wyjściu z domu. W ofercie naszego sklepu są wkładki o różnych kształtach, wymiarach i typów zamknięcia. Z pewnością znajdziesz tu produkt, który spełni Twoje oczekiwania i będzie niezawodny. Zapraszamy do Kelop.pl!

Wkładki do zamków – budowa mechanizmu

Wkładki do zamków to elementy, które montuje się do drzwi wejściowych domów i mieszkań, charakteryzujące się możliwością wymiany w razie np. zgubienia klucza. Ich mechanizm może składać się z kilkunastu lub kilkudziesięciu detali. Do najważniejszych części składowych należy zabierak, lub zębatka, sprzęgło, klucz a także określona ilość zapadek. Wkładając klucz do wkładki, przesuwasz rygiel blokujący drzwi – tym samym zamykasz lub otwierasz drzwi. Najważniejsze wymagania, które powinny spełniać te mechanizmy to stopień zabezpieczenia, wysoka jakości wykonania i trwałość. Najbardziej popularne są wkładki mosiężne w kolorze nikiel, satyna, mosiądz, mające dodatkowo zabierak lub zębatkę. Możesz także zdecydować się na model z gałką. 

Wkładki do drzwi – jak je odpowiednio dobrać?

Jeżeli czeka Cię zakup wkładki do drzwi, musisz przestrzegać kilku zasad. Weź pod uwagę konstrukcję całego zamka i jego typ (np. wpuszczany, nawierzchniowy, do drzwi antywłamaniowych), gdyż musisz ją do niego dopasować. Równie ważna jest klasa zabezpieczeń, która jest związana z odpornością na włamanie, wiercenie i inne mechaniczne uszkodzenia. Pamiętaj, że wymiary wkładki powinny być starannie dopasowane do skrzydeł drzwiowych. Od tego zależy jej poziom bezpieczeństwa, funkcjonalność i komfort użytkowania.

Wkładki drzwiowe w ofercie Kelop.pl

W sklepie Kelop.pl znajdziesz różnego rodzaju wkładki drzwiowe. Wśród nich są m.in. wkładki podstawowe, antywłamaniowe, ekonomiczne, do drzwi chińskich, do zamków nawierzchniowych i zamków zasuwowych. Wszystkie oferowane przez nas produkty tego typu należą do renomowanych marek takich jak np. Lob, Yale, Gerda, Cam, Medos, Kale, Mul-T-Lock. Ich solidne wykonanie i bezawaryjność sprawiają, że nie musisz się obawiać o ponoszenie ewentualnych kosztów ich wymiany, gdyż służą przez długie lata. Jeśli chcesz odpowiednio zabezpieczyć swoje drzwi, nie wahaj się i odwiedź nasz sklep!